Kada tijelo ne može probaviti laktozu, u crijevnom traktu stvaraju se kiseline i plinovi, što može uzrokovati bol u trbuhu i nadutost. Kada prestanete konzumirati mliječne proizvode, možete očekivati da će ti problemi nestati.

Sumnjate li da ste alergični na mliječne proizvode, savjet je naručiti se na pregled kod gastroenterologa ili alergologa. Mliječni proizvodi sadrže važne hranjive tvari poput kalcija, bjelančevina i magnezija te probiotika u jogurtu. Svako tko izbaci mliječne proizvode iz prehrane morat će na druge načine nadoknaditi te vrijedne nutrijente. Na primjer, kelj je dobar izvor kalcija, orašasti plodovi i zelena soja sadrže magnezij, a kiseli kupus bogat je probioticima.

Ako postoji intolerancija na laktozu ili alergija na mliječne proizvode, najbolje je prestati konzumirati te proizvode. Tada se mogu očekivati pozitivne promjene koje će poboljšati kvalitetu života i učiniti da se osjećate bolje:

Neće vas više mučiti bol u trbuhu, nadutost i plinovi

Kada tijelo ne može probaviti laktozu, u crijevnom traktu stvaraju se kiseline i plinovi, što može uzrokovati bol u trbuhu, nadutost i plinove. Kada prestanete konzumirati mliječne proizvode, možete očekivati da će ti problemi nestati. Osjetljivost na mliječne proizvode može se manifestirati i na koži u obliku mitesera, akni, osipa pa čak i ekcema.

Mogli biste izgubiti nekoliko kilograma

Laktoza je šećer, a šećer pridonosi debljanju. Kada izbacite mliječne proizvode iz prehrane, najveća promjena koju ćete vidjeti je puno manja konzumacija šećera, što je jedan od prvih koraka koji pridonosi gubitku kilograma.

Normalizirat će vam se probava

Kada organizam ne može probaviti mliječne proizvode, česta je pojava neugodan proljev do kojeg dolazi, jer intolerancija na laktozu povećava količinu vode u crijevima kada se konzumiraju mliječni proizvodi. Izbjegavanjem mliječnih proizvoda stolica će postati normalna.

Crijeva će vam biti zdravija

Kod ljudi koji ne toleriraju mliječne proizvode mlijeko, sir i drugi mliječni proizvodi s aditivima mogu izazvati upale i nepravilnosti u crijevnim bakterijama. Ti umjetni sastojci mogu izazvati različite osjetljivosti, kao i pretjerani rast gljivica i pojavu upalnih procesa u gastrointestinalnom traktu, što može uzrokovati zamor, iritaciju želuca i mučninu. 

Proljepšat će vam se koža

Naša tijela izbacuju otpad i toksine na tri načina: mokrenjem, kroz stolicu i kroz pore. Osjetljivost na mliječne proizvode tako se može manifestirati i na koži u obliku mitesera, akni, osipa, pa čak i ekcema.

U tijelu će biti manje upala

Upale u tijelu ozbiljan su problem te mogu uzrokovati mnoge zdravstvene probleme, poput nepravilnog rada štitne žlijezde ili boli u zglobovima. Eliminiranje mliječnih proizvoda može smanjiti pojavu upala kod ljudi koji su alergični na njih.

OZNAKE:
PODJELI:

Ostavi komentar