Nijedna žena ne želi nakon šminkanja izgledati starije. Stoga, obratite pažnje na neke sitnice koje vam bespotrebno dodaju godine.

Greška 1: Koristite monotone boje

Nijansiranje lica različitim tonovima daje mu mlađi izgled. Umjesto da istom bojom uredite cijelo lice, suptilno bojama naglasite obrve, oči, obraze i usne.

Greška 2: Koristite pogrešnu boju korektora za prikrivanje podočnjaka

Ako je korektor pretaman ili presvjetao sasvim sigurno će ostaviti dojam umornog lica. Ovu grešku možete izbjeći tako što ćete ga nanijeti na dnevnom svjetlu da sami možete procijeniti je li vam nijansa odgovara. Kad god testirate novi proizvod za šminkanje, prošetajte s ogledalom kroz različito osvijetljene prostorije kako biste vidjeli je li boja u redu.

Greška 3: Izbjegavate podlogu za sjenilo

Preskakanje ovog koraka je opasno ako na kapke nanosite tamne boje, crnu olovku ili tuš. Podloga će spriječiti razmazivanje šminke.

Greška 4: Koristite previše pudera

Suha, napudrana koža može izgledati puno starije nego ona čista. Ovaj dojam ćete izbjeći umjerenošću: jednostavno pripazite na količinu pudera koju stavljate na lice. Koristite translucentni puder kako bi izbjegli sjaj.

Greška 5: Preskačete kremu

Nikada ne stavljajte puder prije nego ste nanijeli kremu na lice i to po mogućnosti onu s zaštitnim faktorom. Ako nanosite puder na suhu i nenahranjenu kožu budite sigurni da ćete izgledati staro i umorno.

Greška 6: Volite zelenu boju

Šminka zelenih tonova ističe podočnjake i zbog nje ćete izgledati puno starije nego što to zaista jeste. Pri kupovini šminke birajte tople tonove koji će doprinijeti mladenačkom izgledu i svježini.

OZNAKE:
PODJELI:

Ostavi komentar