Dešnjaci se s vremena na vrijeme trebaju sjetiti i svoje lijeve ruke. Aktivirajte je u nekim radnjama. Zašto je to važno? Male promjene u svakodnevnoj rutini mogu vam izoštriti pamćenje i podići raspoloženje.

Koristite nedominantnu ruku

Ako ste dešnjak, uvedite i lijevu ruku u svakodnevne zadatke kao što je pranje zuba ili klikanje tipki miša od računara. Ova jednostavna promjena potiče rast neurona u mozgu što može dovesti do izoštravanja pamćenja i razmišljanja.

Uključite čula

Pokušajte se obući zatvorenih očiju. Također, pokušajte tokom jela komunicirati isključivo neverbalno (bez razgovora). Oslanjajući se na različita čula stvarate više neurona u mozgu i oslobađate kreativnost.

Zapitajte se: Šta je pozitivno u ovome?

Pokušajte o situacijama u kojima se nađete razmišljati pozitivno, umjesto da se fokusirate na negativno. Na primjer, kada padne jak pljusak, umjesto da razmišljate o tome kako ćete pokisnuti, pomislite na to kako će kiša pogodovati cvijeću u vašoj bašti.

OZNAKE:
PODJELI:

Ostavi komentar